čtvrtek 29. srpna 2013

Recenze: Rick Riordan - Percy Jackson: Zloděj blesku


Název: Zloděj blesku
Originální název: The Lightning Thief
Autor: Rick Riordan
Díl - 1.
Série: Percy Jackson (Percy Jackson and the Olympians )
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 400
Rok vydání - ČR: 2009
                       Originál: 2006
Žánr: Sci-fi, FantasyBohové z Olympu se bouří! Dvanáctiletého kluka Percyho Jacksona čeká vyhazov ze školy a další trampoty na sebe nenechávají dlouho čekat. Najednou kolem něj začínají ožívat bytosti ze starých řeckých bájí. Z učitelky matematiky je rázem krvelačná příšera, z Percyho kamaráda se vyklube satyr a jeho otec je jedním z olympských bohů. Většina z nich má na Percyho spadeno, podezírají ho z krádeže blesku – mocné zbraně nejvyššího boha Dia. Percy a jeho přátelé mají jen 10 dní na to, aby blesk našli a vrátili, uklidnili náladu na Olympu a zabránili osudné válce bohů. K úspěchu výpravy ale nestačí jenom chytit pravého zloděje...

"Jak jsem mohl být takový hlupák? Uvažuj, říkal jsem si. Jak Medúza zemře v té báji?"

               Škola vs tábor polokrevných
Percy Jackson je žákem internátní školy pro problémové děti. Je Percy Problémové dítě? Ano, ale jak se to vezme. Trpí dyslexií a hyperaktivitou, která mu ve škole způsobila mnoho problémů. Dyslexií a hyperaktivitou trpí všechny polobožské děti, protože díky hyperaktivitě mají velmi dobré bojové reflexy a dyslexií, protože má v mozku zakódovanou starořečtinu. To, ale Percy ještě neví. Jeho život se změní po příjezdu do tábora polokrevných, kam ho zavede jeho kamarád Grover. Percy se dozvídá, že existují polobohé a jiné všemožné příšery. A on je jedním z nich, z polobohů. Grover je satyr a jeho kamarádka Annabeth dcera Athény. K Percymu se přizná bůh moří Poseidon. Tábor je prostě něco jiného. Percy poznává různá zákoutí světa bohů atd. Prostě jsem si ten zábor zamilovala.

Můj Názor:

Percy Jackson je moje srdeční záležitost. Kdy jsem poprvé uviděla film, přímo jsem si ho zamilovala. Zanedlouho přišla na řadu také kniha, která byla ještě lepší. Děj mě nejvíce zaujal hlavně díky Řecké mytologii. Opravdu mám moc ráda Řecké bohy, a proto mě kniha tak uchvátila. Celkově celé sérii nemám co vytknout, opravdu. Kniha byla už od začátku čtivá a přímo Vás vcucla do děje. Jakmile jste se začetli, nechtěli jste ten svět opustit. Tábor polokrevných, to je místo, kde bych se chtěla ocitnout a být přidělena do jednoho z těch srubů. Jsem jediná, kdo při čtení této knihy přemýšlel jakého boha by chtěl mít za rodiče? Kniha je zároveň i poučná, zvlášť pokud vás baví a hltáte každé slovo. To by jste se divily kolik si toho dokážete zapamatovat. Kniha je opravdu úžasná. Nemám jí co vytknout, protože je prostě bezchybná.
Mé hodnocení: 5/5

Movie trailer:


Děkuji moc nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku. 
 Knihu si můžete objednat zde. 
Vaše hodnocení knihy:
Free Rating Code

Žádné komentáře:

Okomentovat