pondělí 7. října 2013

Blogtour s Christy Raedeke - Představení (1)

Ahoj, 
na začátku Blogtour si samozřejmě musíme upřesnit, o koho  vlastně jde :D Úvodní článek si můžete přečíst zde.Tak už podle názvu v obrázku jste dokázali zjistit o koho jde. Jde o autorku Christy Raedeke, jejíž knihy u nás vydalo nakladatelství Fragment. 
Jedná se o knihy Mayské proroctví - Zápas o osud lidstva a druhý díl Mayské proroctví - Hadí spirála. Obě knihy jsem už samozřejmě četla a byla jsem z nich nadšená. Recenze na knihy zde a zde
A teď už něco o autorce!

Christy Raedeke

Christy je spisovatelka a cestovní "narkomanka". Procestovala opravdu úžasná místa jako jsou Himaláje, džungle Yucatan, studovala feng shui v Kuala Lampur, prozkoumala Diovu jeskyni na Krétě, vylezla na Mayské pyramidy v Chiapas a prozkoumala katakomby v Paříži a Římě. No prostě samé dobrodružství. No nicméně něco navíc zjistíte o Christy v rozhovoru, na který se můžete těšit!

                                                                                 O knihách!

Název: Mayské proroctví - Zápas o osud lidstva
Originální název: The Daykeeper's Grimoire

Autor: Christy Raedeke
Díl - 1.
Série: Mayské proroctví (Prophecy of Days #1)
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 320
Rok vydání - ČR: 2012
                       Originál: 2010
Žánr: Fantasy, dobrodružné

Anotace:
Šestnáctiletá Caity odhalí význam podivných znaků vyřezaných v obložení svého pokoje. Jde o dávné mayské proroctví, které jí přisuzuje důležitou roli v osudu lidstva. Bude mít dostatek sil a především odvahy vzít na sebe nelehký a nebezpečný úkol?
                                              ...


Je to krásná kniha. Mám moc ráda Mayskou kulturu a tato kniha má neobyčejnou zápletku. Opravdu si knihu přečtěte a dejte mi vědět, jak se líbila Vám.

                                              ...

Název: Mayské proroctví - Hadí spirála
Originální název: The Serpent's Coil 

Autor: Christy Raedeke

Díl - 2.
Série: Mayské proroctví (Prophecy of Days #2)
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 280
Rok vydání - ČR: 2013
                       Originál: 2011
Žánr: Fantasy, Sci-fi, Dobrodružné

Anotace:
Caity byla předurčena sehrát důležitou roli při záchraně lidské civilizace. Je však ve velkém nebezpečí, zrádná organizace Fraternitas je jí v patách. Pokud Caity a její přátelé selžou, převezme vládu organizace a odsoudí vše k zániku. Podaří se získat dostatečnou sílu pro záchranu světa? Naplní se starodávné proroctví?
                                              ...
Obě dvě knihy měli něco výjimečného do sebe a jedna byla lepší než ta druhá. Nedávno jsem dokonce navnadila i moji kamarádku, která je jinak na knihy celkem vybíravá a říká, že se jí kniha líbí. Samozřejmě, jako u všech ostatních knih, jsem se setkala i s články a recenzemi či názory, kde čtenáři říkali, že se jim kniha nelíbí, tož jejich názor. Je jasné, že se žádná kniha neuchytí u všech čtenářů, ale než jí začnete odsuzovat, přečtěte si jí a přesvědčte se sami, že tomu tak je :D  Jak už jsem říkala, mě se knihy moc líbily.


8 komentářů:

 1. Zatiaľ som čítala iba prvý diel, ale brutálne sa teším, kedy začnem ten druhý :) btw: teším sa na rozhovor :3

  OdpovědětVymazat
 2. ahoj :)), nominovala jsem tebe do jednoho Tagu, budu moc ráda když se zúčastníš :) - http://mojenejnejknihy.blogspot.cz/2013/10/liebster-award-tag.html

  OdpovědětVymazat
 3. Já jsem Mayské proroctví ještě nečetla, ale brzo bych to chtěla napravit :)

  OdpovědětVymazat
 4. Někde jsem slyšela, že je to pro mladší ... Ale i tak to může být zajímavé :D

  OdpovědětVymazat